/ EKONOMİ

Aİle Bakanlığı, Yurt Dışına Gönderilecek Personel İçin Kontenjan Talep Sürecini Başlattı

24 Ocak 2021

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kamu kurumlarının 2022 yılında yetiştirilmek amacıyla yurt dışına eğitim için gönderecekleri personele ilişkin kontenjan talep sürecinin başladığını duyurdu.

Bu doğrultuda kamu kurumları, “www.ailevecalisma.gov.tr” adresindeki “Kamu E-uygulama” başlığının “Kariyer ve Performans Yönetimi Uygulamaları” bölümünde yer alan “Yurtdışı Eğitim Kontenjan Talebi” alanına girerek talepte bulunabilecek.

Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Devlet Memurları Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde 2022 mali yılı içerisinde yetiştirilmek, eğitilmek, bilgileri artırılmak, staj, öğrenim veya ihtisas yaptırılmak üzere yurt dışına personel gönderilebilmesi için yurt dışı kontenjan taleplerinin en geç 2021 Yılı Mart ayı sonuna kadar bildirilmesi gerekecek.

Taleplerde, gönderilmek istenen personelin sayısı, sınıfı, yaptırılacak eğitim veya öğrenimin konusu, süresi, gönderilecek ülkenin adı ile kontenjan taleplerine ilişkin gerekçelerin yer aldığı bölümler eksiksiz bir şekilde doldurulacak.

Diğer yandan, kamu kurumlarının yurt dışı kontenjan taleplerine ilişkin çevrimiçi girişlerini yapmadan önce; bütçe imkanları, dış kaynaklı burs, şahsen özel burs veya diğer sebeplerle yurt dışına gönderilmiş ve/veya yurda geri dönmüş personeline ilişkin, “www.ailevecalisma.gov.tr” internet adresinde bulunan “Kamu E-uygulama” başlığı altındaki “Kariyer ve Performans Yönetimi Uygulamaları” bölümünde yer alan “Yurtdışı Eğitim Giriş” alanında daha önceki yıllarda girmiş olduğu bilgileri kontrol etmeleri, güncellemeleri ve gerekli hallerde yeni bilgiler girmeleri zorunlu olacak.

Kaynak:https://www.ailevecalisma.gov.tr/tr-tr/haberler/bakanligimiz-yurt-disina-gonderilecek-personel-icin-kontenjan-talep-surecini-baslatti/

YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 436982
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.