/ GÜNDEM

15 TEMMUZ: "Milli Duruş! Milli Duyuş! Milli Vuruş!”

15 Temmuz 2020

15 TEMMUZ'U UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ!

Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

15 Temmuz için "MİLLİ DURUŞ! MİLLİ DUYUŞ! MİLLİ VURUŞ! Nitelemesinde bulunan Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, "Bu ruhu hep diri tutacağız! Ve hep hatırlayacağız. Unutmayacak, unutturmayacağız. Bu toprakların şiirleri, "Korkma" ile başlar! Korkmayacağız! Çalışacağız! Az Değil Çok Çalışacağız! 15 Temmuz 2016, demokrasi tarihimiz açısından kara bir lekedir. 15 Temmuz aynı zamanda tarih boyunca hiçbir gücün boyunduruğu altına girmemiş aziz bir milletin canı ve kanı pahasına demokrasiye attığı şanlı bir imza, yeniden diriliş ve var oluş mücadelesi anlamına gelmektedir" dedi.

BU RUHU DAİMA DİRİ TUTACAĞIZ

Bugün demokrasiyi katletmeye, milletimizin iradesine prangalar vurmaya kalkışanlara karşı Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü gururla idrak ettiklerini söyleyen Bakan Pakdemirli, "Mili iradenin hain emellerle kuşatılmaya çalışıldığı o karanlık gece, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü liderliği ve aziz milletimizin destansı mücadelesiyle hamdolsun aydınlığa kavuşmuştur. Biz bu ruhu daima diri tutulacağız. İstiklal Marşı "Korkma" diye başlayan bir milletin evlatları olarak korkmadan, yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Ülkemizi kalkındırmak için gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız. Çünkü 15 Temmuz; 2023 vizyonu, 2053 hedefi, 2071 ideali için yeni bir işaret fişeğidir. Biz devlet ve millet olarak, daima demokrasiden yana saf tuttuk. Milletin iradesinin üstünde bir iradeyi de asla tanımadık, tanımayacağız" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet tarihine kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz darbe girişiminin, halkımızın iradesi ve dirayeti ile hezimete uğratıldığını belirten Bakan Pakdemirli "15 Temmuz, demokrasi tarihimize kara bir leke olarak kazınmasına rağmen, zaferler tarihimize ise şanlı bir destan olarak kaydedildi!" dedi.

Bu coğrafyadaki 1000 yıllık tarihimizin birlik ve beraberliğimiz ile çalışkanlığımızın neticesi olduğunu ifade eden Pakdemirli, "Türkiye bu noktaya çok uzun, çok yorucu, bedeli çok ağır bir mücadelenin sonunda geldi" ifadelerini kullandı.

ÇİFTÇİLERİMİZİN TAKDİRE ŞAYAN FEDAKÂRLIĞI

O gecenin en büyük kahramanlarından birinin de hiç şüphesiz ki değerli çiftçilerimiz olduğunun önemini belirten Bakan Pakdemirli, "15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizi karanlığa gömmek isteyenlere bu millet canını siper ederek kahramanca karşılık verdi. Milletimiz; istiklali ve ülkemizin istikbali için uçakların, tankların, mermilerin karşısında kahramanca durdu. O gece hainlerin komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Hava Üssü'nden jetlerin kalktığını duyan çiftçilerimiz, hiç tereddüt etmeden, tarlalarını, ekinlerini ateşe verdi ki, dumandan dolayı uçaklar havalanamasın. Orada yanan çocuklarının, evlerinin rızkıydı; ancak mevzu vatandı, çiftçilerimiz de bu bilinçle ülkesi milleti için gözünü kırpmadan buğday başaklarını ateşe verdi" dedi.

"TARİHİMİZ, ACILARIMIZ, BİRİLERİNİN İSTİSMAR SİYASETİNİN OYUNCAĞI DEĞİLDİR"

Milletimizin; darbecilerin, cuntacıların, kuklaların kendisine ve ülkesine neler yapabileceğini geçmiş tecrübelerinden bildiğini de belirten Bakan Pakdemirli, bu zafere gölge düşürme niyetinde olanlara mesaj verdi; "kimse bu destanın itibarına halel getirme cüretinde bulunmasın! Kimse bu zafere gölge düşürme hadsizliğine kalkışmasın! Bunu burada bir kez daha ifade etmiş olayım. Bizim mukaddesatımız, bizim tarihimiz, bizim acılarımız; birilerinin istismar siyasetinin oyuncağı değildir, bu böyle bilinmelidir" dedi.

15 Temmuz Zaferi, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden vatanın bağımsızlığı için mücadele edenlerin, tankların önüne yatanların, silaha göğsünü siper edenlerin, şehadete yürüyenlerin, yani sırtı yere değdirilemeyen bir milletin zaferidir. Bu destansı zaferde adını şehitlik mertebesine yazdıran aziz kahramanlarımıza Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık ve huzur içinde uzun ömürler diliyorum. Aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü gönülden kutluyorum.

Kaynak:https://www.tarimorman.gov.tr/Haber/4640/15-Temmuz-Milli-Durus-Milli-Duyus-Milli-Vurus

YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 583361
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.