/ TEKNOLOJİ

Youtube arayüz konusunda değişiklikte ısrarlı

10 Şubat 2020

Klasik YouTube kullanıcı arayüzü kullanımdan kalkıyor

YouTube, aldığı karar ile birlikte klasik görünümü tamamen kaldıracak. Özellikle önerilen videolar kısmındaki küçük resimlerin büyümesi birçok şikayete sebep olmuştu. Bu sebeple birçok kullanıcı klasik sürümü kullanmaya devam ediyordu. Bu arayüzü tercih eden kullanıcılar, yeni karar ile birlikte zorunlu olarak yeni arayüze geçiş yapacak. Yeni arayüzü kullanmak içinse güncel tarayıcıya ihtiyaç olunacağı belirtildi.


Yeni arayüz, eski sürüm tarayıcılarda sorunlara yol açabiliyor. Bu sebeple YouTube güncel tarayıcı kullanmayı önerdi. Klasik arayüzde karanlık tema, resim içinde resim modu ve geri bildirimlere yönelik önerilen videolar bulunmuyor.Şirket, eski arayüzün eğittikleri algoritma ile çakışmalara sebep olduğunu, bu sebeple kullanılmasına devam edilemeyeceğini bildirdi.

Yeni arayüze geçiş ise birden olmayacak. Klasik arayüz kullanıcıları şimdilik sadece yeni arayüze geçişle alakalı bildirimler alacak. 

YouTube’un kullanıcıları yeni arayüze zorlamasının bir diğer sebebi ise daha fazla kazanç sağlamak istemesi. Şirketin 2019 yılındaki reklam gelirleri 15.15 milyar dolardı. 2018’e kıyasla yüzde 36,5‘lik bir sıçrama yapıldı.

YORUMLAR


Yorum Yap


Girilecek rakam : 541580
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.